Medarbejdere

Intertek DIC A/S

CVR-nr. 20 29 20 40

Jylland:
Vejstruprødvej 31
DK-6093 Sjølund

Sjælland:
Østergade 1, 2. sal
DK-1100 København K.

Tlf. +45 7572 6611

Ledelse

Jan Søe Dybdal

Direktør

Mobil: +45 4295 6082

E-mail: jan.soe.dybdal@intertek.com

Ansvarsområder

Daglig ledelse

 

Administration

Lene Wiencken

Administrationschef

Telefon: +45 20 52 66 69

E-mail: lene.wiencken@intertek.com

Ansvarsområder:

Administration

Anita Ahrenkiel Fries-Alstrup

Administration

Telefon: +45 24 90 52 95

E-mail: anita.alstrup@intertek.com

Ansvarsområder:

Administration

Certifikat Produktion

Britt Thornsvad

Administration

Telefon: +45 75 72 66 11

E-mail: britt.thornsvad@intertek.com

Ansvarsområder:

Administration

Karl Erik Nielsen

HR- og Technical Manager

Telefon: +45 21 37 64 20

E-mail: karl.erik.nielsen@intertek.com

Ansvarsområder:

Controlling
Package reviewing
HR og uddannelsesovervågning

Salg

Lars Christensen

Lead auditor og Salgschef

Telefon: +45 20 52 33 63

E-mail: lars.christensen@intertek.com

Ansvarsområder:

Salg, Contract reviewer og audits

Auditor kompetencer:

ISO 9001, ISO 14001 og OHSAS 18001

Produktion

Morten Binderup Thomsen

Produktionsansvarlig, Lead auditor

Telefon: +45 42 43 36 37

E-mail: morten.binderup.thomsen@intertek.com

Ansvarsområder:

Produktionsplanlægning og audits

Auditor kompetencer:

ISO 9001, ISO 14001

Klaus Møller Hansen

Lead auditor og Program Manager

Telefon: +45 40 20 99 17

E-mail: klaus.hansen@intertek.com

Ansvarsområder:

Audits og Program Manager for ISO 9001, ATEX, Brand (DBI retningslinier), Sikring, Køl, Elevator, Vindmøller og ABA

Auditor kompetencer:

ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 (incl. Bek 1191) og ATEX

Niels Madsen

KAM. R & D

Telefon: +45 40 19 99 00

E-mail: niels.madsen@intertek.com

Ansvarsområder:

Audits, Global Accreditation Manager, Program Manager for SQAS, ISO 27001 og ISO 39001

Auditor kompetencer:

ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22000, SQAS, GMP+

Kim Isen

Lead auditor

Telefon: +45 40 19 20 31

E-mail: kim.isen@intertek.com

Ansvarsområder:

Program Manager Food & Feed

 

Auditor kompetencer:

Bjarne Karslen Hansen

Lead auditor

Telefon: +45 21 33 36 37

E-mail: bjarne.hansen@intertek.com

Ansvarsområder:

Program Manager KLS

 

Auditor kompetencer:

ISO 9001, ISO 14001 (NACE 38.3), KLS

Erik Morten Lund

Lead auditor & Program Manager

Telefon: +45 24 20 01 24

E-mail: erik.morten.lund@intertek.onmicrosoft.com

Ansvarsområder:

Audit og Program Manager for EN 1090 og ISO 3834

Auditor kompetencer:

EN 1090 og ISO 3834